Szukaj

Ponad 100 lat innowacji

 

Nasze dziedzictwo

Mleka modyfikowane Enfamil Premium są kluczowym produktem w portfolio firmy Mead Johnson Nutrition.

Mead Johnson, firma o ponad stuletniej historii innowacji, dąży do uzyskania pozycji wiodącego na świecie producenta naukowo opracowanych produktów żywieniowych dla dzieci.

Chcemy stale pomagać w zapewnianiu jak najlepszego startu w życie dzieci i niemowląt.

1905, Jersey City, New Jersey. Nasze początki

 Wszystko zaczęło się wiele lat wcześniej, gdy Edward Mead Johnson, Sr., i jego brat James wspólnie założyli firmę Johnson and Johnson. E. Mead ostatecznie opuścił firmę, aby skoncentrować się na nowym przedsięwzięciu. W 1905 roku wznowił tę działalność, jako Mead Johnson & Company.

Temat bliski sercu

Motywacją E. Meada było tworzenie produktów, które pomagałyby ludziom w prowadzeniu zdrowszego trybu życia; żywienie niemowląt było jedną z najważniejszych części jego planu. Widział potrzebę oferowania produktów dla niemowląt o najwyższej jakości, z własnego doświadczenie wiedział, jak poważne mogą być problemy żywieniowe dzieci. Jego własny syn Ted miał jako niemowlę poważne problemy zdrowotne.

Stworzenie pierwszej mieszanki dla niemowląt

E. Mead dowiedział się od jednego z wiodących w tamtych czasach pediatry, że branża medyczna poszukuje produktu, który byłby lepiej tolerowany niż preparaty domowej produkcji i inne eksperymentalne mieszanki, często podawane niemowlętom, gdy mleko matki nie jest dostępne. Po wielu badaniach E. Mead i jego syn, Lambert, znaleźli odpowiedni produkt. Po udanych badaniach klinicznych w 1911 roku wprowadzono specjalistyczny produkt - Dextri-Maltose®. Był on później stosowany, jako składnik w dziewięciu innych produktach Mead Johnson.

Enfamil

Na przestrzeni lat firma Mead Johnson wyprodukowała imponującą gamę mlek modyfikowanych dla niemowląt i specjalistycznych produktów żywieniowych, między innymi Enfamil Premium – nasz obecny produkt. Enfamil, wprowadzony w 1959 roku w USA, był poddawany kilku istotnym modyfikacjom.

Enfamil

Każde dziecko zasługuje na najlepszy start w życie

Mead Johnson dba o to, aby pomóc zapewniać wszystkim dzieciom najlepszy start w życie – również tym dzieciom, które urodziły się z poważnymi chorobami układu pokarmowego lub zaburzeniami trawienia. Firma Mead Johnson współpracuje z programem „One-in-a-Million Kids“ i pediatrami w celu tworzenia specjalnych mieszanek dla rzadko spotykanych zaburzeń metabolicznych, takich jak choroba syropu klonowego, fenyloketonuria i tyrozynemia.

Sieć nieustannych badań naukowych i rozwoju

Stworzyliśmy stale rosnącą globalną sieć Mead Johnson Nutrition, zatrudniającą naukowców prowadzących działania badawczo-rozwojowe, laboratoria badawcze i placówki naukowe, dzięki którym plasujemy się w czołówce, jeśli chodzi o naukę na temat żywienia dzieci. Instytut Żywienia Pediatrycznego Mead Johnson (PNI) ma już oddziały w USA, Meksyku i Chinach.

PNI łączy innowacyjną technologię i badania naukowe z nowoczesnymi procesami produkcji i kontroli jakości, aby zapewniać Tobie i Twojemu dziecku coraz lepsze produkty.

Światowy lider w dziedzinie żywienia

Od początku swojej ponad stuletniej historii firma Mead Johnson przeszła długą drogę od pomysłu jednego człowieka do globalnej firmy oferującej ponad 70 produktów w ponad 50 krajach.

0