1. Przed rozpoczęciem przygotowywania pokarmu dokładnie umyj ręce wodą z mydłem. Umyj i wygotuj w wodzie butelki, smoczki, nakrętki i naczynia (przez co najmniej 5 minut we wrzącej wodzie).
  2. Przed dodaniem proszku gotuj świeżą wodę przez co najmniej 5 minut, a następnie pozostaw aż ostygnie do temperatury pokojowej. Wlej wskazaną ilość ostudzonej wody do butelki.
  3. Do wody dodaj proszek. Zakręć butelkę.
  4. Dokładnie wymieszaj zawartość butelki ruchem obrotowym, a następnie wstrząsając do całkowitego rozpuszczenia proszku. Sprawdź temperaturę wytrząsając kilka kropel na swój nadgarstek – preparat powinien być letni.

Do odmierzania proszku należy używać wyłącznie dołączonej miarki. Po użyciu suchą miarkę należy przechowywać w puszce do następnego wykorzystania.

Przygotowując mleko Enfamil zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi przygotowania i mieszania podanymi na etykiecie. Nieprzestrzeganie tych instrukcji może wyrządzić ogromną szkodę Twojemu dziecku.

Po przygotowaniu mleko szybko się psuje. Mieszankę należy podać natychmiast po przygotowaniu. Po upływie godziny od rozpoczęcia karmienia pozostałą w butelce lub kubku mieszankę należy wylać, a przybory i naczynia umyć.

Chcesz wiedzieć więcej? Te artykuły mogą być przydatne:
Jak przygotować mleko modyfikowane dla dziecka?

Pobierz nasze przydatne poradniki, aby mieć dostęp do pomocnych wskazówek zawsze i wszędzie: 
Jak bezpiecznie przygotować w domu mleko modyfikowane do karmienia butelką

Zobacz więcej podobnych pytań: Produkty Enfamil