Szukaj

DHA – kwas dokozaheksaenowy

DHA – kwas dokozaheksaenowy

Dlaczego DHA jest ważny?

DHA to wyjątkowy kwas tłuszczowy typu Omega-3, występujący naturalnie w mleku kobiecym. Jest naturalną częścią diety Twojego dziecka.

W jaki sposób DHA wspomaga wzrok Twojego dziecka?

Spożywanie DHA przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu oraz niemowląt karmionych piersią. W momencie narodzin wzrok dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, do pełnej dojrzałości narząd wzroku potrzebuje około pięciu lat. Twoja pociecha zacznie rozpoznawać Twoją twarz po 6 tygodniach życia. W wieku 12 miesięcy Twoje dziecko prawdopodobnie będzie w stanie wypatrzeć ulubioną zabawkę na drugim końcu pokoju. Im lepiej wykształcony jest jego wzrok, tym więcej Twój maluszek uczy się o otaczającym go świecie.

Ile DHA potrzebuję podczas karmienia piersią?

Źródłem DHA dla malucha karmionego mlekiem mamy jest jej pokarm, a zatem, jeśli karmisz swoje dziecko piersią, powinnaś nadal spożywać tłuste ryby, takie jak: łosoś, tuńczyk, czy makrela, bądź przyjmować suplementy.

Mamy karmiące piersią swojego malucha potrzebują codziennie dodatkowo 200 mg DHA, w porównaniu do zalecanego dziennego spożycia kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 dla osób dorosłych (250 mg DHA i EPA).

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia Twojego dziecka.

Referencje
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 440/2011 z 6.05.2011 r.
Enfamil Polska Enfamil Polska

Nie należysz jeszcze
do Klubu Enfamama?
Dołącz teraz!