Szukaj

Trawienie dziecka

W procesie trawienia ważną rolę odgrywają bakterie zasiedlające układ trawienny Twojego dziecka. Wygląd stolców dziecka świadczy o tym, jak ten proces przebiega.

Jelito grube człowieka zawiera tryliony bakterii „jelitowych“, większość z nich jest pożyteczna, ale niektóre są potencjalnie patogenne. Kolonizacja jelit człowieka rozpoczyna się krótko po jego narodzinach i jest kontynuowana w trakcie pierwszego roku życia. Mają na nią wpływ: rodzaj porodu, dieta, czynniki środowiskowe oraz uwarunkowania genetyczne dziecka. rodzaj porodu, dieta, czynniki środowiskowe oraz uwarunkowania genetyczne dziecka.

Szczególne składniki mleka matki mają wpływ na występowanie „bakterii jelitowych“ u niemowląt karmionych piersią. Są nimi nieulegające trawieniu frakcje węglowodanów, zaliczane do błonnika pokarmowego (prebiotyki), obecne w mleku kobiecym. Z tego powodu dzieci karmione piersią zazwyczaj oddają miękkie stolce.

Czym jest błonnik?

Istnieją dwa rodzaje błonnika: nierozpuszczalny i rozpuszczalny. Organizm nie jest w stanie strawić błonnika nierozpuszczalnego, w związku z czym, dostaje się on do jelit dziecka.Jeśli karmisz swoje dziecko piersią Twój maluch otrzymuje błonnik z Twojego mleka. Niemowlę może także otrzymać go z mleka modyfikowanego, do którego dodano prebiotyki.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia Twojego dziecka.

Mleko następne Enfamil Premium 2 zawiera specjalną mieszankę błonnika, która pomaga Twojemu dziecku w formowaniu bardziej miękkich stolców.

Ważna informacja: Jeżeli z różnych przyczyn nie karmisz piersią, Enfamil Premium 2 jest odpowiedni dla niemowląt w wieku od 6. miesiąca życia jako element zróżnicowanej diety. Zanim zmienisz karmienie piersią na podawanie mleka następnego, zasięgnij porady lekarza.

Podobne artykuły

Rytm snu dziecka w jedenastym miesiącu

Dowiedz się, ile snu może potrzebować Twoje jedenastomiesięczne dziecko W wieku 11 miesięcy Twoje dziecko może potrzebować 13-14 godzin snu...

Czytaj więcej

Rozwój poznawczy i motoryczny

Poznaj kolejny krok w rozwoju Twojego jedenastomiesięcznego dziecka, wynikający ze zwiększonej siły, lepszej koordynacji ruchowej i umiejętności utrzymania równowagi Rosnąca...

Czytaj więcej

Komunikacja i rozwój społeczny

Poznaj rozwijający się zmysł niezależności i pewności siebie u Twojego jedenastomiesięcznego dziecka Wraz z rozwojem umiejętności poznawczych, motorycznych, komunikacyjnych i...

Czytaj więcej

Rytm snu dziesięciomiesięcznego dziecka

Dowiedz się, dlaczego niezmienne rytuały są ważne dla Twojego dziesięciomiesięcznego dziecka. To dobry czas na dalszą pracę nad zdrowymi nawykami...

Czytaj więcej

Enfamil Polska Enfamil Polska