Szukaj

Wapń

Wszystkie składniki odżywcze są ważne dla zdrowia, jednak na niektóre z ich warto zwrócić szczególną uwagę, aby mieć pewność, że Twoje dziecko otrzymuje je w wystarczającej ilości.

Jaka jest jego rola?

Około 99% całkowitych zasobów wapnia w organizmie znajduje się w kościach i zębach. Wapń jest potrzebny, aby zapewnić kościom sztywność, wytrzymałość i elastyczność.

Ile go potrzeba?

Dzieci w wieku 1-3 lat potrzebują 700 mg wapnia dziennie.

Gdzie można go znaleźć?

Dobrym źródłem wapnia dla dziecka w wieku 1-3 lat jest pełne mleko, pełnotłuszczowe produkty nabiałowe i mleka modyfikowane dla dzieci.

Staraj się podawać dziecku około trzech porcji mleka dziennie; np. mleko lub inne produkty wytworzone na jego bazie, jak ser żółty, jogurt lub serek homogenizowany.

Półtłuste mleko można podawać dziecku począwszy od drugiego roku życia, pod warunkiem, że Twoje dziecko nie jest niejadkiem i rozwija się proporcjonalnie do wieku. Mleko 0,5% lub mleko całkowicie odtłuszczone nie zawiera wystarczająco dużo tłuszczu, w stosunku do potrzeb żywieniowych dziecka w tym wieku, w związku z czym, nie jest zalecane dla dzieci w wieku poniżej 5 lat.

Mleko modyfikowane dla dzieci, taki jak Enfamil Premium 3, jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 1 roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 3 zawiera specjalną mieszankę składników: kwasy Omega 3 i 6, wapń, żelazo, cynk i witaminy, zapewniającąc prawidłowe żywienie, odpowiedniejsze niż mleko krowie. 500 ml Enfamilu Premium 3 pokrywa dzienne zapotrzebowanie Twojego dziecka na wapń w 84% i na żelazo w 75%.

Referencje
  1. Normy żywienia dla populacji polskiej – nowelizacja, M. Jarosz, 2012 r.
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.

0 komentarze

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Podobne artykuły

Zajęcia stymulujące rozwój komunikacyjny m...

Umiejętności komunikacyjne będą z czasem coraz ważniejsze dla Twojego dziecka Te proste i przyjemne zabawy mogą wspomagać jego rozwój językowy...

Czytaj więcej

Zabawy wspomagające rozwój fizyczny

Poznaj zabawy dla dzieci w wieku 2 lat lub więcej – rozwój fizyczny! Zajęcia stymulujące rozwój fizyczny małego dziecka Fizyczne...

Czytaj więcej

W jaki sposób uczą się małe dzieci?

Poznaj sposób funkcjonowania mózgu małego dziecka i dowiedz się, w jaki sposób dzieci zdobywają umiejętności fizyczne i poznawcze. W jaki...

Czytaj więcej

Zajęcia stymulujące rozwój małego dziecka

Zabawa z dzieckiem to najlepszy sposób na wspomaganie jego rozwoju poznawczego. Stosuj odpowiednie techniki i zajęcia, aby stymulować jego rozwój....

Czytaj więcej

Enfamil Premium MFGM 2, mleko następne. Stosowanie produktu jedynie po zasięgnięciu opinii niezależnych osób posiadających kwalifikacje w dziedzinie medycyny, żywienia lub farmacji bądź też innych specjalistów zajmujących się opieką nad matkami i dziećmi. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Karmienie sztuczne powinno następować w przypadku, gdy karmienie piersią jest niemożliwe lub utrudnione.
0