Szukaj

Samodzielne zabawy

Samodzielne zabawy

Wesołe zadania i zabawy dla Twojego dziecka

Gry i zabawy są bardzo ważnym elementem wpływającym pozytywnie na prawidłowy rozwój dziecka. Aktywność fizyczna ma wiele zalet dla naszego zdrowia, ponieważ należy do czynników pozwalających uniknąć cukrzycy, nadciśnienia czy otyłości. Warto więc organizować zabawy dla przedszkolaków na świeżym powietrzu. Jeśli jednak pogoda na to nie pozwala, zaproponuj gry i zabawy dla dzieci w domu – dzięki nim maluchy na pewno nie będą się nudzić!

Udawanie dorosłych

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, dlatego dobrą propozycją zabawy dla przedszkolaków będzie udawanie mamy lub taty. Dawaj dziecku zabawkowe wersje rzeczy używanych przez dorosłych, np. przybory kuchenne, odkurzacz lub żelazko, i obserwuj jak pracuje.

Przydzielaj dziecku zadania

Maluchy chętnie pomagają swoim rodzicom podczas prac domowych, co warto wykorzystać, kiedy dziecko się nudzi. Pokaż swojemu maluszkowi, gdzie powinno trafić poskładane pranie, i poproś o odłożenie go na miejsce – ale spodziewaj się dużego bałaganu! Poproś dziecko o wytarcie kurzu w salonie wilgotną szmatką, pamiętając przy tym, że nie ma jednego dobrego lub złego sposobu na wykonanie tego zadania.

Kosz niespodzianek

Nie masz pomysłu na zabawy dla dzieci w domu? Napełnij plastikowy pojemnik suchym makaronem i ukryj w nim zabawki lub przysmaki, które Twoje dziecko może odkrywać i używać do zabawy. Gdy zajęcie mu się znudzi, pomóż mu pozbierać rozsypany makaron.

Naklejkowe szaleństwo

Dzieci uwielbiają naklejki w jaskrawych kolorach. Daj dziecku jeden lub dwa arkusze naklejek, trochę papieru i dwie lub trzy kredki; ma szansę zająć się tym na pewien czas.

Zabawa z przyprawami

Postaw kilka słoiczków z przyprawami w dostępnym miejscu. Słoiczki z przyprawami można ustawiać jeden na drugim, obracać, potrząsać itd. Sprawdź tylko, czy nakrętki są dobrze dokręcone!

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Bardzo dobrym pomysłem na zajęcie dla dzieci są zabawy edukacyjne. Dostosowane do wieku malucha łamigłówki, rebusy, logiczne zadania, a także wycinanie, rysowanie czy czytanie i opowiadanie bajek pomagają kształcić sprawność manualną, spostrzeganie wzrokowe, pamięć czy percepcję słuchową.

Dlaczego żywienie jest ważne?

Zdrowe żywienie jest ważne, ponieważ dostarcza energię i substancje odżywcze potrzebne dla wzrostu i rozwoju dziecka. Twoje dziecko będzie codziennie korzystać ze zróżnicowanych, pełnowartościowych potraw w trakcie rozwoju jego umiejętności poznawczych, motorycznych, komunikacyjnych i społecznych.

Enfamil Premium 4 to produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 2. roku życia, który stanowi element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 4 zawiera mieszankę składników odżywczych oraz błonnik i prebiotyki, wspomagające prawidłowy wzrost i rozwój dziecka:

  • Kwasy Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie)
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

Źródła:
  1. EFSA 2011; 9(4):2130

Podobne artykuły

Zajęcia stymulujące rozwój komunikacyjny m...

Umiejętności komunikacyjne będą z czasem coraz ważniejsze dla Twojego dziecka Te proste i przyjemne zabawy mogą wspomagać jego rozwój językowy...

Dowiedz się więcej

Zabawy wspomagające rozwój fizyczny

Poznaj zabawy dla dzieci w wieku 2 lat lub więcej – rozwój fizyczny! Zajęcia stymulujące rozwój fizyczny małego dziecka Fizyczne...

Dowiedz się więcej

W jaki sposób uczą się małe dzieci?

Poznaj sposób funkcjonowania mózgu małego dziecka i dowiedz się, w jaki sposób dzieci zdobywają umiejętności fizyczne i poznawcze. W jaki...

Dowiedz się więcej

Zajęcia stymulujące rozwój małego dziecka

Zabawa z dzieckiem to najlepszy sposób na wspomaganie jego rozwoju poznawczego. Stosuj odpowiednie techniki i zajęcia, aby stymulować jego rozwój....

Dowiedz się więcej

Enfamil Polska Enfamil Polska

Nie należysz jeszcze
do Klubu Enfamama?
Dołącz teraz!