Szukaj

Rozwój motoryczny

Wraz ze wzrostem siły, koordynacji i równowagi, dziecko może nauczyć się wchodzić po schodach, stawiając nogi jedna za drugą i balansować na jednej nodze (w wieku 24-30 miesięcy).

 

Może nauczyć się nawet chodzić do tyłu. Wspomagaj rozwój umiejętności fizycznych dziecka poprzez poznawanie jego świata:

  • Spacerujcie po okolicy i rozmawiajcie o tym, co widzicie.
  • Odwiedzajcie plac zabaw.
  • Ćwiczcie skakanie: udawajcie, że jesteście żabkami skaczącymi z jednego liścia na drugi lub połóżcie koła hula hoop na podłodze i spróbujcie wylądować w środku każdego koła.

W wieku 30-36 miesięcy umiejętności fizyczne Twojego dziecka rozwiną się do tego stopnia, że dziecko może być w stanie ubierać się samodzielnie i jeździć na rowerku biegowym. Może zainteresować się wspinaniem. Pamiętaj, że wspinanie się w górę jest znacznie prostsze niż schodzenie, zatem bądź zawsze w pobliżu i miej oko na małego alpinistę. Zapewnij swojemu aktywnemu dziecku możliwość ćwiczenia bardziej zaawansowanych umiejętności, takich jak wspinanie na placu zabaw lub jeżdżenie rowerkiem biegowym po okolicy.

W najbliższych miesiącach zauważysz także ogromną poprawę motoryki małej u swojego dziecka. Może coraz lepiej radzić sobie z rysowaniem, na przykład może udać mu się, narysować kółka lub pionową kreskę (30 miesięcy) kredką lub ołówkiem trzymanym między palcami. Zachęcaj dziecko do rysowania, aby wspomagać koordynację ręka/oko i koncentrację wzrokową.

Oprócz tego Twoje dziecko umie już zapewne obrócić pokrętło lub odkręcić nakrętkę, co oznacza, że warto poprawić zabezpieczenia w domu, aby uchronić dziecko przez potencjalnymi zagrożeniami w świetle jego nowo nabytych umiejętności.

Dlaczego żywienie jest ważne?

Twoje dziecko potrzebuje odpowiedniej ilości kalorii i substancji odżywczych, aby mieć wystarczająco dużo energii do poznawania świata, odkrywania i nauki. Prawidłowe żywienie ma kluczowe znaczenie dla jego optymalnego rozwoju ogólnego w perspektywie długoterminowej.

Mleko modyfikowane dla dzieci Enfamil Premium 4, jest odpowiedni dla dzieci powyżej 2. roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 4 zawiera Triple Nutrition System ze specjalną mieszanką składników odżywczych oraz błonnikiem i prebiotykami, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

  • Kwasy Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie).
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci.
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

 

Referencje:
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r.
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.
  3. EFSA 2014 0109_FR

Podobne artykuły

Zajęcia stymulujące rozwój komunikacyjny m...

Umiejętności komunikacyjne będą z czasem coraz ważniejsze dla Twojego dziecka Te proste i przyjemne zabawy mogą wspomagać jego rozwój językowy...

Czytaj więcej

Zabawy wspomagające rozwój fizyczny

Poznaj zabawy dla dzieci w wieku 2 lat lub więcej – rozwój fizyczny! Zajęcia stymulujące rozwój fizyczny małego dziecka Fizyczne...

Czytaj więcej

W jaki sposób uczą się małe dzieci?

Poznaj sposób funkcjonowania mózgu małego dziecka i dowiedz się, w jaki sposób dzieci zdobywają umiejętności fizyczne i poznawcze.    ...

Czytaj więcej

Zajęcia stymulujące rozwój małego dziecka

Zabawa z dzieckiem to najlepszy sposób na wspomaganie jego rozwoju poznawczego. Stosuj odpowiednie techniki i zajęcia, aby stymulować jego rozwój....

Czytaj więcej

Enfamil Polska Enfamil Polska