Szukaj

Mleko i produkty nabiałowe w diecie Twojego dziecka

Dobrym źródłem wapnia dla dzieci w wieku 1-3 lat jest pełne mleko, pełnotłuszczowe produkty nabiałowe i mleka modyfikowane dla dzieci.

 

Wapń jest potrzebny, aby zapewnić kościom prawidłową wytrzymałość i elastyczność. Właśnie dlatego nabiał stanowi ważny element zróżnicowanej diety Twojego dziecka.

Wprowadzanie mleka i produktów nabiałowych

Po ukończeniu roku przez dziecko możesz kontynuować karmienie piersią lub zastąpić mleko mamy mlekiem modyfikowanym. Spożycie mleka krowiego przez dziecko powyżej 12 m. ż. nie powinno przekraczać 500 ml dziennie. Staraj się podawać dziecku około trzy porcje nabiału dziennie, w formie napoju lub potrawy na bazie mleka, na przykład ser żółty, jogurt lub serek homogenizowany.

Dzieci powinny otrzymywać pełnotłuste mleko do ukończenia dwóch lat, ponieważ mleko o niższej zawartości tłuszczu może nie zapewniać im potrzebnych kalorii lub ważnych witamin. Po ukończeniu dwóch lat dzieci mogą stopniowo przechodzić na półtłuste mleko do picia, dopóki ich dieta jest zróżnicowana i zbilansowana, a ich wzrost jest prawidłowy. Nie podawaj dzieciom mleka odtłuszczonego lub mleka 1% jako napoju, dopóki nie skończą co najmniej pięciu lat. Mleko odtłuszczone lub mleko 1% nie zawiera wystarczającej ilości witaminy A, a mleko odtłuszczone nie zawiera wystarczającej liczby kalorii.

Możesz polegać na specjalistycznej wiedzy firmy Mead Johnson w dziedzinie żywienia

Małe dzieci potrzebują częstszych posiłków niż dorośli, aby zaspokoić potrzeby szybkiego wzrostu. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko otrzymywało należną porcję pożywnych, zbilansowanych posiłków i przekąsek każdego dnia.

Mleko modyfikowane dla dzieci Enfamil Premium 3, jest odpowiedni dla dzieci powyżej 1. roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 3 zawiera Triple Nutrition System ze specjalną mieszanką składników odżywczych takich jak kwas Omega 3 i 6, wapń, żelazo, cynk i witaminy, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.
  • Kwas Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie)
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

 

Referencje:
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r.
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.
  3. EFSA 2014 0109_FR

Podobne artykuły

Zajęcia stymulujące rozwój komunikacyjny m...

Umiejętności komunikacyjne będą z czasem coraz ważniejsze dla Twojego dziecka Te proste i przyjemne zabawy mogą wspomagać jego rozwój językowy...

Czytaj więcej

Zabawy wspomagające rozwój fizyczny

Poznaj zabawy dla dzieci w wieku 2 lat lub więcej – rozwój fizyczny! Zajęcia stymulujące rozwój fizyczny małego dziecka Fizyczne...

Czytaj więcej

W jaki sposób uczą się małe dzieci?

Poznaj sposób funkcjonowania mózgu małego dziecka i dowiedz się, w jaki sposób dzieci zdobywają umiejętności fizyczne i poznawcze.    ...

Czytaj więcej

Zajęcia stymulujące rozwój małego dziecka

Zabawa z dzieckiem to najlepszy sposób na wspomaganie jego rozwoju poznawczego. Stosuj odpowiednie techniki i zajęcia, aby stymulować jego rozwój....

Czytaj więcej

Enfamil Premium MFGM 2, mleko następne. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Próbki Enfamil są dostępne dla mam z dziećmi po 6 miesiącu.