Szukaj

Lęk separacyjny u dziecka w wieku 23 miesięcy

Poznaj kamienie milowe w rozwoju dziecka.

Łagodzenie lęków separacyjnych

Kulminacja lęku separacyjnego przypada na wiek około 18 miesięcy, jednak lęk ten może pojawić się ponownie znacznie później, często pod wpływem takiego zdarzenia, jak np. reorganizacja opieki nad dzieckiem lub pierwszy nocleg w domu babci.

Oto kilka wskazówek, które ułatwią rozstania Tobie i Twojemu dziecku

Okaż zrozumienie dla obaw dziecka

Niepokój Twojego dziecka jest całkowicie normalny; gdy mu o tym powiesz, może poczuć się lepiej. Jednocześnie przypomnij mu, że gdy zostawiasz go z babcią, w żłobku lub w przedszkolu, zawsze po niego wrócisz.

Pomóż dziecku ująć to w słowa

Małe dzieci mają ograniczone słownictwo. Twoje dziecko może zatem również mieć trudności z opisaniem tego, co je przeraża. Pomóż dziecku, zadając pytania. Czy jest smutne, zdenerwowane lub przestraszone? Znalezienie słów na opisanie uczuć może pomóc dziecku się uspokoić.

Działaj delikatnie i spokojnie

Przygotuj się na to, że dziecko nie będzie chciało Cię puścić w momencie rozstania. Jeżeli jednak zachowasz spokój, pozytywne emocje i pewność siebie, przekażesz dziecku to nastawienie i w ten sposób nauczy się spokojnego rozstawania.

Daj ostrzeżenie

W miarę możliwości uprzedź dziecko z kilkudniowym wyprzedzeniem o planowanej rozłące. Będzie mieć czas, aby przyzwyczaić się do tego pomysłu i aby zadać kilka pytań, a Ty będziesz mieć czas, aby odpowiednio je uspokoić.

Dlaczego żywienie jest ważne?

Zdrowe żywienie jest ważne, ponieważ dostarcza energię i substancje odżywcze potrzebne dla wzrostu i rozwoju. Twoje dziecko będzie codziennie korzystać ze zróżnicowanych, pełnowartościowych potraw w trakcie rozwoju jego umiejętności poznawczych, językowych i społecznych.

Mleko modyfikowane dla dzieci Enfamil Premium 3, jest odpowiedni dla dzieci powyżej 1. roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 3 zawiera Triple Nutrition System ze specjalną mieszanką składników odżywczych takich jak kwas Omega 3 i 6, wapń, żelazo, cynk i witaminy, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.
  • Kwasy Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie)
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

 

Referencje:
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r
  3. EFSA 2014 0109_FR

Podobne artykuły

Zajęcia stymulujące rozwój komunikacyjny m...

Umiejętności komunikacyjne będą z czasem coraz ważniejsze dla Twojego dziecka Te proste i przyjemne zabawy mogą wspomagać jego rozwój językowy...

Czytaj więcej

Zabawy wspomagające rozwój fizyczny

Poznaj zabawy dla dzieci w wieku 2 lat lub więcej – rozwój fizyczny! Zajęcia stymulujące rozwój fizyczny małego dziecka Fizyczne...

Czytaj więcej

W jaki sposób uczą się małe dzieci?

Poznaj sposób funkcjonowania mózgu małego dziecka i dowiedz się, w jaki sposób dzieci zdobywają umiejętności fizyczne i poznawcze.    ...

Czytaj więcej

Zajęcia stymulujące rozwój małego dziecka

Zabawa z dzieckiem to najlepszy sposób na wspomaganie jego rozwoju poznawczego. Stosuj odpowiednie techniki i zajęcia, aby stymulować jego rozwój....

Czytaj więcej

Enfamil Premium MFGM 2, mleko następne. Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Próbki Enfamil są dostępne dla mam z dziećmi po 6 miesiącu.