Szukaj

Komunikacja i rozwój społeczny

Dowiedz się, jakich umiejętności w zakresie językowym możesz spodziewać się u dziecka w wieku powyżej 2 lat i w jaki sposób najlepiej wspomagać jego rozwój społeczny.

Komunikacja i rozwój społeczny

W wieku 24-30 miesięcy Twoje dziecko najprawdopodobniej wyraża swoje uczucia i myśli za pomocą mowy. Może tworzyć dłuższe zdania (3-4 słowa). Jego ulubionymi słowami mogą być: „nie“, „ja“ i „moje“. Zachęcaj dziecko do wyrażania pomysłów i myśli. Pytaj malucha, co widzi, o czym czytaliście przed chwilą, co chciałby robić. Nadal pokazuj mu, jak formułować prawidłowe zdania.

W relacjach z rówieśnikami maluch jest zainteresowany nawiązywaniem przyjaźni, ale ma kłopoty z dzieleniem się. Poznając własną tożsamość i swoje miejsce w świecie, może naśladować inne dzieci, jak gdyby „próbując“, czy to do niego pasuje. W tym wieku może mieć jednego lub dwóch przyjaciół, ale kontakty towarzyskie nie zawsze przychodzą mu łatwo. Szanuj jego uczucia, a jednocześnie ucz umiejętności społecznych. Na przykład możesz wyrazić zrozumienie dla chęci bawienia się daną zabawką, ale zaproponuj, aby pozwolił również pobawić się komuś innemu.

W wieku 30-36 miesięcy dziecko nadal rozwija umiejętność wyrażania swoich myśli i uczuć. W wieku 3 lat może używać aż 900 słów. Może zadawać pytania, rozumieć zdania z dwoma lub większą liczbą wątków oraz może znać swoje imię i nazwisko. Nadal rozwijaj słownictwo swojego dziecka, wprowadzając nowe słowa. Dąż do zadawania pytań, które wymagają odpowiedzi dłuższej niż „tak“ lub „nie“, i zachowaj cierpliwość, odpowiadając na niezliczone pytania „dlaczego?“.

Dlaczego żywienie jest ważne?

Zdrowe żywienie jest ważne, ponieważ dostarcza energię i substancje odżywcze potrzebne dla wzrostu i rozwoju. Twoje dziecko będzie codziennie korzystać ze zróżnicowanych, pełnowartościowych potraw w trakcie rozwoju jego umiejętności poznawczych, językowych i społecznych.

Mleko modyfikowane dla dzieci Enfamil Premium 4, jest odpowiedni dla dzieci powyżej 2. roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 4 zawiera Triple Nutrition System ze specjalną mieszanką składników odżywczych oraz błonnikiem i prebiotykami, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

  • Kwasy Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie)
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

 

Referencje:
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r.
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.
  3. EFSA 2014 0109_FR

Podobne artykuły

Zajęcia stymulujące rozwój komunikacyjny m...

Umiejętności komunikacyjne będą z czasem coraz ważniejsze dla Twojego dziecka Te proste i przyjemne zabawy mogą wspomagać jego rozwój językowy...

Czytaj więcej

Zabawy wspomagające rozwój fizyczny

Poznaj zabawy dla dzieci w wieku 2 lat lub więcej – rozwój fizyczny! Zajęcia stymulujące rozwój fizyczny małego dziecka Fizyczne...

Czytaj więcej

W jaki sposób uczą się małe dzieci?

Poznaj sposób funkcjonowania mózgu małego dziecka i dowiedz się, w jaki sposób dzieci zdobywają umiejętności fizyczne i poznawcze.    ...

Czytaj więcej

Zajęcia stymulujące rozwój małego dziecka

Zabawa z dzieckiem to najlepszy sposób na wspomaganie jego rozwoju poznawczego. Stosuj odpowiednie techniki i zajęcia, aby stymulować jego rozwój....

Czytaj więcej

Enfamil Polska Enfamil Polska