Szukaj

Czas na zabawę!

Pozwól dziecku uczyć się poprzez zabawę

Poznawanie kształtów i rozmiarów

Małe dzieci uwielbiają bawić się np. surowym ryżem, fasolą, suchym makaronem, czy płatkami owsianymi. Mogą wzmacniać swoją motorykę małą poprzez podnoszenie małych elementów, odmierzanie, dawkować i przesypywać produkty. Rzecz jasna, tę zabawę możesz organizować tylko z dzieckiem, które nie wkłada rzeczy do buzi, ponieważ te produkty grożą zadławieniem.

Tańczcie razem!

Włącz płytę z muzyką dla dzieci lub kanał z piosenkami dziecięcymi w telewizji. Twoje dziecko ruszy do zabawy, zwłaszcza, jeżeli Ty się przyłączysz, śpiewając i tańcząc. Ta zabawa wspomaga rozwój dużej motoryki Twojego dziecka oraz umiejętności językowe i słuchowe.

Nazywanie zwierząt

Wydrukuj kilka zdjęć zwierząt, naklej je na brystolu lub tablicy i opisz: krowa, koza, świnia, pies itp. Pokaż plakat dziecku i ucz je nazw zwierząt, pokazując na każde zdjęcie. Naśladuj też dźwięki wydawane przez te zwierzęta. Powieś plakat na ścianie lub lodówce na wysokości Twojego dziecka. Możesz używać go do zorganizowania „quizu“ dla swojego dziecka, gdy jego umiejętności językowe będą lepiej rozwinięte i będzie w stanie naśladować odgłosy zwierząt lub pokazać na każde z nich i podać jego nazwę.

Przygotuj „spersonalizowane“ puzzle

Potnij dużą fotografię swojego dziecka na proste kształty geometryczne. Im więcej kawałków wytniesz, tym trudniejsze będą puzzle. Daj maluchowi puzzle do ułożenia. Będzie zachwycony, widząc własną twarz.

Muśnij piłkę

Przywiąż sznurek do piłki plażowej lub balonika i przymocuj jego koniec do górnej krawędzi drzwi lub do sufitu, albo do ogrodzenia na zewnątrz budynku. Sznurek powinien być wystarczająco długi, aby dziecko mogło sięgnąć do piłki z pozycji stojącej. Celem jest umożliwienie dziecku muśnięcia piłki przy jednoczesnym utrzymaniu równowagi. Dla starszych dzieci możesz skrócić sznurek, aby musiały sięgnąć wyżej (co utrudnia balansowanie) lub podskoczyć, aby uderzyć piłkę.

Kręgle z rolek

Na podłodze ustaw rolki po ręcznikach papierowych lub papierze toaletowym, imitując rozstaw kręgli. Pokaż dziecku, jak poturlać piłkę w stronę rolek, aby je przewrócić i policzcie ile kręgli udało się zbić. Zorganizuj zawody, aby sprawdzić komu uda się uzyskać najlepszy wynik.

Dlaczego żywienie jest ważne?

Twoje dziecko potrzebuje odpowiedniej ilości kalorii i substancji odżywczych, aby mieć wystarczająco dużo energii do poznawania świata, odkrywania i nauki. Prawidłowe żywienie ma kluczowe znaczenie dla jego optymalnego rozwoju ogólnego w perspektywie długoterminowej.

Mleko modyfikowane dla dzieci Enfamil Premium 4, jest odpowiedni dla dzieci powyżej 2. roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 4 zawiera Triple Nutrition System ze specjalną mieszanką składników odżywczych oraz błonnikiem i prebiotykami, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

  • Kwasy Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie).
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci.
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

 

Referencje:
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r.
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.
  3. EFSA 2014 0109_FR

Podobne artykuły

Zajęcia stymulujące rozwój komunikacyjny m...

Umiejętności komunikacyjne będą z czasem coraz ważniejsze dla Twojego dziecka Te proste i przyjemne zabawy mogą wspomagać jego rozwój językowy...

Czytaj więcej

Zabawy wspomagające rozwój fizyczny

Poznaj zabawy dla dzieci w wieku 2 lat lub więcej – rozwój fizyczny! Zajęcia stymulujące rozwój fizyczny małego dziecka Fizyczne...

Czytaj więcej

W jaki sposób uczą się małe dzieci?

Poznaj sposób funkcjonowania mózgu małego dziecka i dowiedz się, w jaki sposób dzieci zdobywają umiejętności fizyczne i poznawcze.    ...

Czytaj więcej

Zajęcia stymulujące rozwój małego dziecka

Zabawa z dzieckiem to najlepszy sposób na wspomaganie jego rozwoju poznawczego. Stosuj odpowiednie techniki i zajęcia, aby stymulować jego rozwój....

Czytaj więcej

Enfamil Polska Enfamil Polska