Szukaj

Wskazówki żywieniowe dla kobiet trzecim trymestrze ciąży

Wskazówki żywieniowe dla kobiet trzecim trymestrze ciąży

Sprawdź, jakie produkty powinnaś jeść, a jakich unikać, aby ciąża przebiegała prawidłowo.

W ostatnim okresie ciąży zdrowy styl życia przyszłej mamy, w tym jej dieta są równie ważne, jak w dwóch pierwszych trymestrach ciąży. Masa ciała Twojego dziecka potroi się w tym czasie; dostarcz mu zatem wszystkich składników odżywczych, potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Pomocne wskazówki.

Jedz mniejsze posiłki, ale częściej

Twój przyrost masy ciała w trzecim trymestrze może wynosić 4,5-8 kg, lub 0,5 kg tygodniowo. Z uwagi na fakt, że Twoje dziecko rośnie, ale również wiele Twoich tkanek i organów zwiększa swoja masę z każdym dniem, przestaw się na 5-6 lekkich i pożywnych posiłków lub przekąsek, rozłożonych w ciągu dnia dzień.

Dbaj o dostarczenie do organizmu składników odżywczych: wapnia, białka i DHA

(kwas dokozaheksaenowy, kwas tłuszczowy rodziny Omega-3)Kości Twojego dziecka potrzebują do wzrostu więcej wapnia, a jego mięśnie i tkanki wymagają dostarczenia białka. Do prawidłowego rozwoju mózgu Twoje dziecko potrzebuje DHA (kwas dokozaheksaenowy, kwas tłuszczowy z rodziny Omega-3). Eksperci rekomendują przyjmowanie przez kobietę w ciąży suplementów diety w celu dostarczenia jej odpowiedniej ilości ważnych składników odżywczych. Dieta bogata w ważne składniki odżywcze pomoże również Twojemu organizmowi w regeneracji i powrocie do dobrej formy po porodzie. Jedz takie produkty, jak: chude mięso, rośliny strączkowe, soję, ryby i brokuły, a także inne zdrowe produkty.

Sprawdź, w jakich produktach znajdziesz potrzebne Ci składniki odżywcze

Pamiętaj i piciu odpowiedniej ilości wody

Mimo dyskomfortu, który możesz odczuwać z uwagi na zwiększony ucisk na pęcherz, bardzo ważnym jest, abyś nadal wypijała, co najmniej 10 filiżanek (2-2,5 litra) płynów dziennie. Prawidłowe nawodnienie jest nie tylko kluczowe dla rozwoju Twojego dziecka, ale także może redukować u Ciebie problem zaparć, a nawet im zapobiegać!

Prowadź aktywny styl życia

Większy rozmiar Twojego ciała i mniejsza mobilność mogą utrudnić Ci zachowanie aktywności fizycznej. Pamiętaj jednak, że nawet odrobina ćwiczeń może znacznie przyczynić się do poprawy Twojego ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie. Zachowaj spokój i postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Podobne artykuły

Oznaki i etapy porodu

Sprawdź, czego możesz się spodziewać w trakcie różnych faz porodu. U każdej kobiety poród przebiega w indywidualny sposób. Niektóre kobiety...

Czytaj więcej

Co zabrać ze sobą do szpitala?

Zapoznaj się z podręczną listą, aby sprawdzić, czy zapakowałaś wszystko, czego będziesz potrzebować podczas pobytu w szpitalu. O ile nie...

Czytaj więcej

Kamienie milowe w dziewiątym miesiącu ciąży

W 37 tygodniu ciąży Twoje dziecko jest uważane za donoszone i jest gotowe do życia poza łonem mamy. Dowiedz się,...

Czytaj więcej

Kamienie milowe w ósmym miesiącu ciąży

Dowiedz się więcej o cennych przeciwciałach, które dostarczasz swojemu dziecku, aby chronić je przed chorobami w pierwszych tygodniach życia. 31-35...

Czytaj więcej

0