Szukaj

Kamienie milowe w siódmym miesiącu ciąży

Kamienie milowe w siódmym miesiącu ciąży

Dowiedz się więcej o ukształtowanym zmyśle węchu Twojego dziecka i okazywaniu jego przyszłych cech osobowości jeszcze w łonie mamy.

27-30 tydzień ciąży

Maluch posiada już zmysł węchu. Może reagować na dźwięki, na przykład na piosenki, które mu śpiewasz. Zaczyna gromadzić tkankę tłuszczową. Może ważyć od około 675 g do 2250 g i mierzyć 30-45 cm.

Rozwój mózgu i osobowości

Od 27 do 30 tygodnia ciąży mózg Twojego dziecka przybiera „skompresowany” kształt dojrzałego mózgu. Produkuje miliardy neuronów i synaps potrzebnych do tworzenia złożonych połączeń i może zacząć tworzyć wspomnienia. Może także zacząć wykazywać cechy swojej przyszłej osobowości poprzez swoje zachowanie w łonie mamy, np. jest bardzo aktywne lub zazwyczaj spokojnie. W miarę rozwoju słuchu i pamięci będziesz wyczuwać, jak reaguje na dźwięki, na przykład piosenki, które mu śpiewasz. Zadbaj o wspomaganie rozwoju swojego dziecka poprzez prawidłowe żywienie, zawierające wystarczające ilości DHA, kwasu tłuszczowego Omega-3, który przyczynia się do prawidłowego rozwoju mózgu i oczu płodu.

rozwój płodu w siódmym miesiącu ciąży

Rozwój sensoryczny

Neurony węchowe Twojego dziecka, lub komórki nerwowe związane z węchem, rozwinęły się już na wczesnym etapie, ale dopiero teraz są w stanie wykrywać zapachy. Węch to kolejny sposób, w jaki dziecko potrafi rozpoznawać i tłumaczyć sobie otaczający je świat. W trzecim trymestrze jego zmysł węchu znacznie się wzmocni. Wkrótce maluch będzie w stanie reagować na silne zapachy, robiąc grymas lub ruszając głową. Po urodzeniu będzie uspokajać się, czując znajomy zapach mamy. Jego zmysł smaku również stanie się na tym etapie lepiej rozwiniętyy. Wiele preferencji smakowych Twojego dziecka będzie wynikać ze smaków, z którymi ma styczność w Twoim brzuszku. Jeżeli zdecydujesz się na karmienie piersią, Twoje dziecko będzie rozpoznawać te smaki w Twoim mleku i będą działać na nie uspokajająco.

Tkanka tłuszczowa

Twoje dziecko zaczyna tworzyć warstwy tkanki tłuszczowe, które będą regulować temperaturę jego ciała i zapewnią mu zapasy energii po urodzeniu.

Podobne artykuły

Oznaki i etapy porodu

Sprawdź, czego możesz się spodziewać w trakcie różnych faz porodu. U każdej kobiety poród przebiega w indywidualny sposób. Niektóre kobiety...

Dowiedz się więcej

Co zabrać ze sobą do szpitala?

Zapoznaj się z podręczną listą, aby sprawdzić, czy zapakowałaś wszystko, czego będziesz potrzebować podczas pobytu w szpitalu. O ile nie...

Dowiedz się więcej

Kamienie milowe w dziewiątym miesiącu ciąży

W 37 tygodniu ciąży Twoje dziecko jest uważane za donoszone i jest gotowe do życia poza łonem mamy. Dowiedz się,...

Dowiedz się więcej

Kamienie milowe w ósmym miesiącu ciąży

Dowiedz się więcej o cennych przeciwciałach, które dostarczasz swojemu dziecku, aby chronić je przed chorobami w pierwszych tygodniach życia. 31-35...

Dowiedz się więcej

Enfamil Polska Enfamil Polska

Nie należysz jeszcze
do Klubu Enfamama?
Dołącz teraz!