Sprawdź, co można zrobić, jeżeli Twoje dziecko ulewa po karmieniu.

 

 

 

Niektóre dzieci w trakcie karmienia i/lub tuż po karmieniu ulewają więcej niż inne. Sprawdź, co można zrobić, jeżeli Twoje dziecko ulewa po karmieniu

Czasami jest to nazywane „ulewaniem“ lub „regurgitacją“ albo „refluksem“. Takie zdarzenia mogą być dla Ciebie niepokojące i możesz się obawiać się, czy Twój maluch jest zdrowy. Jeżeli ulewania zdarzają się często lub dziecko bardzo źle się czuje, wygląda na cierpiące lub jakakolwiek inna przyczyna wzbudza Twój niepokój, porozmawiaj o tym z lekarzem pediatrą.

Jeżeli karmisz swoje dziecko mlekiem modyfikowany, na początku sprawdź, czy otwór w smoczku nie jest zbyt duży; zbyt szybkie wypływanie mleka może spowodować złe samopoczucie dziecka. Spróbuj też posadzić dziecko po karmieniu na swoich kolanach w wyprostowanej pozycji. 

Jeżeli dziecko ulewa dużo mleka, dość szybko może ponownie zgłodnieć. Nie zmuszaj go do wypijania większej ilości mleka, niż samo chce zjeść. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, niektóre dzieci wolą jeść częściej mniejsze objętości mleka.