trawienie-dzieckaW procesie trawienia ważną rolę odgrywają bakterie zasiedlające układ trawienny Twojego dziecka. Wygląd stolców dziecka świadczy o tym, jak ten proces przebiega.

 

 

Jelito grube człowieka zawiera tryliony bakterii „jelitowych“, większość z nich jest pożyteczna, ale niektóre są potencjalnie patogenne. Kolonizacja jelit człowieka rozpoczyna się krótko po jego narodzinach i jest kontynuowana w trakcie pierwszego roku życia. Mają na nią wpływ: rodzaj porodu, dieta, czynniki środowiskowe oraz uwarunkowania genetyczne dziecka. rodzaj porodu, dieta, czynniki środowiskowe oraz uwarunkowania genetyczne dziecka.

Szczególne składniki mleka matki mają wpływ na występowanie „bakterii jelitowych“ u niemowląt karmionych piersią. Są nimi nieulegające trawieniu frakcje węglowodanów, zaliczane do błonnika pokarmowego (prebiotyki), obecne w mleku kobiecym. Z tego powodu dzieci karmione piersią zazwyczaj oddają miękkie stolce.

Czym jest błonnik?  

Istnieją dwa rodzaje błonnika: nierozpuszczalny i rozpuszczalny. Organizm nie jest w stanie strawić błonnika nierozpuszczalnego, w związku z czym, dostaje się on do jelit dziecka.Jeśli karmisz swoje dziecko piersią Twój maluch otrzymuje błonnik z Twojego mleka. Niemowlę może także otrzymać go z mleka modyfikowanego, do którego dodano prebiotyki.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia Twojego dziecka.

Mleko następne Enfamil Premium 2 zawiera specjalną mieszankę błonnika, która pomaga Twojemu dziecku w formowaniu bardziej miękkich stolców.

Ważna informacja: Jeżeli z różnych przyczyn nie karmisz piersią, Enfamil Premium 2 jest odpowiedni dla niemowląt w wieku od 6. miesiąca życia jako element zróżnicowanej diety. Zanim zmienisz karmienie piersią na podawanie mleka następnego, zasięgnij porady lekarza.