Samodzielne zabawy Wesołe zadania i zabawy dla Twojego dziecka

 

 

 

 

 

Udawanie dorosłych

Dawaj dziecku zabawkowe wersje rzeczy używanych przez dorosłych, np. zabawkowy telefon komórkowy, przybory kuchenne, odkurzacz lub żelazko, i obserwuj, jak pracuje.

Przydzielaj dziecku zadania

Dzieci zazwyczaj lubią naśladować dorosłych.. Pokaż swojemu maluszkowi, gdzie powinno trafić poskładane pranie, i poproś o odłożenie go na miejsce – ale spodziewaj się dużego bałaganu! Poproś dziecko o wytarcie kurzu w salonie wilgotną szmatką, pamiętając przy tym, że nie ma jednego dobrego lub złego sposobu na wykonanie tego zadania.

Kosz niespodzianek

Napełnij plastikowy pojemnik suchym makaronem i ukryj w nim zabawki lub przysmaki, które Twoje dziecko może odkrywać i używać do zabawy. Gdy skończy zabawę, pomóż mu pozbierać rozsypany makaron.

Naklejkowe szaleństwo

Dzieci uwielbiają naklejki w jaskrawych kolorach. Daj dziecku jeden lub dwa arkusze naklejek, trochę papieru i dwie lub trzy kredki; ma szansę zająć się tym na pewien czas.

Zabawa z przyprawami

Postaw kilka słoiczków z przyprawami w dostępnym miejscu. Słoiczki z przyprawami można ustawiać jeden na drugim, obracać, potrząsać itd. Sprawdź tylko, czy nakrętki są dobrze dokręcone!

Dlaczego żywienie jest ważne?

Zdrowe żywienie jest ważne, ponieważ dostarcza energię i substancje odżywcze potrzebne dla wzrostu i rozwoju. Twoje dziecko będzie codziennie korzystać ze zróżnicowanych, pełnowartościowych potraw w trakcie rozwoju jego umiejętności poznawczych, językowych i społecznych.

Mleko modyfikowane dla dzieci Enfamil Premium 4, jest odpowiedni dla dzieci powyżej 2. roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 4 zawiera Triple Nutrition System ze specjalną mieszanką składników odżywczych oraz błonnikiem i prebiotykami, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka. 

  • Kwasy Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie)
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

 

Referencje:
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r.
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.
  3. EFSA 2014 0109_FR