rytm-snu

Dowiedz się, jak pomóc Twojemu aktywnemu dziecku ułożyć się do snu.

 

 

 

Rytm snu

Maluch staje się coraz bardziej świadomy i ciekawy swojego otoczenia, wskutek czego zasypianie może być wyzwaniem. Wprowadź i utrzymuj rytuały przed snem, na przykład ciepłą kąpiel po karmieniu, aby zasygnalizować, że czas układać się do snu. 

Dlaczego żywienie jest ważne? 

Prawidłowe żywienie jest nieodzowne dla rozwoju dziecka i procesu uczenia. Zadbaj o to, aby dieta Twojego dziecka spełniała jego rosnące potrzeby w zakresie wzrostu i rozwoju. 

Enfamil Premium 2, mleko nastepne, jest odpowiedni dla niemowląt w wieku od 6. do 12. miesiąca życia, jako element zróżnicowanej diety. Zawiera specjalną mieszankę DHA, żelaza, wapnia, cynku i witamin, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka:
  • Enfamil Premium 2 to pierwsze mleko modyfikowane dla niemowląt z poziomem 0,3% DHA (Omega 3), który wspomaga prawidłowy rozwój wzroku Twojego dziecka do 12 miesiąca życia
  • Poziom ten został potwierdzony przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jako poziom przyczyniający się do prawidłowego rozwoju wzroku u niemowląt
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych
  • Wapń i witamina D są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci
  • Cynk przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

Ważna informacja: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Wprowadzenie mleka modyfikowanego do diety dziecka powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem. Dobrze się zastanów, zanim podejmiesz decyzję o zaprzestaniu karmienia piersią, może być ona trudna lub niemożliwa do odwrócenia. Wprowadzenie częściowego karmienia butelką może, z kolei, zredukować ilość Twojego pokarmu. Rozważ też korzyści finansowe związane z karmieniem piersią przed podjęciem zmiany sposobu karmienia swojego dziecka.

 

Referencje:
  1. EP: Rozporządzenie Komisji (UE) nr 440/2011 z dnia 6 maja 2011 r.
  2. DHA: Do uzyskania tego efektu potrzebne jest 100 mg DHA dziennie.
  3. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r.
  4. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.
  5. EFSA 2014 0109_FR