rozwoj-wzroku-i-porownywanie-spoleczneDowiedz się, dlaczego Twoje dziesięciomiesięczne dziecko patrzy na wyraz Twojej twarzy, gdy nie nie jest pewne jak postąpić w danej sytuacji.

 

Gdy Twoje dziecko nie jest pewne, jak postąpić w danej sytuacji, patrzy na wyraz Twojej twarzy. Jeżeli się uśmiechasz – będzie kontynuować to co chce robić. Jeżeli zmarszczysz czoło – przestanie to robić. Ta godna uwagi umiejętność niemowląt wynika ze znacznej poprawy wzroku, zainteresowania dziecka ludzkimi twarzami i uświadomienia sobie, że nie zawsze potrafi ocenić sytuacji, w której się znajduje.

Dlaczego żywienie jest ważne? 

Wszystkie substancje odżywcze są ważne, ale istnieją pewne składniki, na które możesz zwrócić szczególną uwagę, aby mieć pewność, że Twoje dziecko otrzymuje je w ilości wystarczającej dla wspomagania rozwoju wzroku – na przykład DHA. Kwas dokozaheksaenowy to specyficzny kwas tłuszczowy typu Omega-3, obecny w mleku matki. Jest naturalną częścią diety Twojego dziecka. Badania kliniczne wykazały, że DHA odgrywa kluczową rolę w prawidłowym rozwoju wzroku niemowląt.

Po urodzeniu dziecko będzie otrzymywać DHA z Twojego pokarmu, zatem nadal powinnaś jeść tłuste ryby, takie jak łosoś, tuńczyk lub makrela, bądź przyjmować suplementy. Mamy karmiące piersią swojego malucha potrzebują codziennie dodatkowo 200 mg DHA, w porównaniu do zalecanego dziennego spożycia kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 dla osób dorosłych (250 mg DHA i EPA).

Mleko następne Enfamil Premium 2 zawiera 0,3% DHA1. Badania naukowe przeprowadzone z wykorzystaniem preparatów Enfamil wykazały, że 0,3% DHA stanowi poziom, który wspomaga prawidłowy rozwój wzroku Twojego dziecka do 12 miesiąca życia. Poziom ten został również potwierdzony przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), jako poziom przyczyniający się do prawidłowego rozwoju wzroku u niemowląt. Mieszanka ta, wraz ze zdywersyfikowaną dietą, pomaga dostarczać 100 mg DHA dziennie, co stanowi dzienne wymagane spożycie dla niemowląt w wieku 6-24 miesięcy. 

 

Referencje
  1. The EFSA Journal 2009, 941:1-14
  2. Morale et al Early Hum Dev 2005, 81:197-203
  3. Hoffman et al J Pediatr 2003,142:669-77
  4. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 440/2011 z 6.05.2011 r