Rozwój fizyczny dziecka w wieku 18 miesięcy

Rozwój motoryki dużej

Jeżeli maluch zaczął chodzić, przypuszczalnie już go nie zatrzymasz. Prawdopodobnie na początku chód będzie nieco chwiejny, zatem zadbaj o bezpieczne miejsce do treningu chodzenia. Nabierając pewności siebie, maluch nauczy się skakać i wchodzić na schodek lub wspinać się na niskie krzesełko. Dziecko może chcieć powtórzyć to samo ćwiczenie nawet kilkanaście razy – bądź cierpliwa, wspieraj je w nauce i zadbaj o bezpieczeństwo.

Rozwój motoryki małej

Już niedługo maluch będzie potrafił budować wieżę z klocków i rysować kredką. Daj mu duże kredki, które można łatwo chwycić i kartki papieru do rysowania – to doskonałe ćwiczenie do doskonalenia koordynacji ręka-oko. Jeżeli rozwój Twojego dziecka jest bardziej zaawansowany, maluch może próbować narysować kółko lub pionową linię.

Dlaczego żywienie jest ważne?

Małe dzieci potrzebują częstszych posiłków niż dorośli, aby zaspokoić potrzeby szybkiego wzrostu. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko otrzymywało należną porcję pożywnych, zbilansowanych posiłków i przekąsek każdego dnia.

Mleko modyfikowane dla dzieci Enfamil Premium 3, jest odpowiedni dla dzieci powyżej 1. roku życia, jako element zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Enfamil Premium 3 zawiera Triple Nutrition System ze specjalną mieszanką składników odżywczych takich jak kwas Omega 3 i 6, wapń, żelazo, cynk i witaminy, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.
  • Kwas Omega 3 (alfa-linolenowy) jest ważny dla rozwoju mózgu i tkanek nerwowych (zalecane spożycie to 2 g dziennie)
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci.
  • Wapń potrzebny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.
  • Cynk niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

 

Referencje:
  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r
  2. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r
  3. EFSA 2014 0109_FR