komunikacja-i-rozwoj-spolecznyDowiedz się, jak zachęcić sześciomiesięcznego maluszka do wyrażania swojego zdania i prób komunikacji z innymi.

 

 

Twoje dziecko chce się komunikować, co widać po próbach zwrócenia Twojej uwagi – poprzez gesty lub poprzez wydawanie ciągów samogłosek i spółgłosek, naśladując mowę dorosłych. Może uważnie nasłuchiwać, gdy usłyszy swoje imię. Co więcej, może naśladować proste zachowania, na przykład podnosząc rączkę, gdy pokazujesz mu jak pajączek wspina się po ścianie. Naśladowanie stanowi formę wyrażania siebie. Stymuluj ten rozwój poprzez zabawy w naśladowanie odbicia w lustrze. Zachęcaj malucha do naśladowania i powtarzania Twoich gestów lub min i chwal go za podjęte starania.

Dlaczego żywienie jest ważne?

Prawidłowe żywienie jest nieodzowne dla rozwoju dziecka i procesu uczenia. Zadbaj o to, aby dieta Twojego dziecka spełniała jego rosnące potrzeby w zakresie wzrostu i rozwoju.

Enfamil Premium 2, mleko następne, jest odpowiedni dla niemowląt w wieku od 6. do 12. miesiąca życia, jako element zróżnicowanej diety. Zawiera specjalną mieszankę DHA, żelaza, wapnia, cynku i witamin, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

Enfamil Premium 2 to pierwsze mleko modyfikowane dla niemowląt z poziomem 0,3% DHA (Omega 3), który wspomaga prawidłowy rozwój wzroku Twojego dziecka do 12 miesiąca życia. Poziom ten został potwierdzony przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jako poziom przyczyniający się do prawidłowego rozwoju wzroku u niemowląt.
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych
  • Wapń i witamina D są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci
  • Cynk przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

Ważna informacja: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Wprowadzenie mleka modyfikowanego do diety dziecka powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem. Dobrze się zastanów, zanim podejmiesz decyzję o zaprzestaniu karmienia piersią, może być ona trudna lub niemożliwa do odwrócenia. Wprowadzenie częściowego karmienia butelką może, z kolei, zredukować ilość Twojego pokarmu. Rozważ też korzyści finansowe związane z karmieniem piersią przed podjęciem zmiany sposobu karmienia swojego dziecka.

Referencje:
  1. Zporządzenie Komisji (UE) nr 440/2011 z dnia 6 maja 2011 r.EP: Ro
  2. DHA: Do uzyskania tego efektu potrzebne jest 100 mg DHA dziennie
  3. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r
  4. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r
  5. EFSA 2014 0109_FR