komunikacja-i-rozwoj-spolecznyPoznaj rozwijający się zmysł niezależności i pewności siebie u Twojego jedenastomiesięcznego dziecka

 

 

Wraz z rozwojem umiejętności poznawczych, motorycznych, komunikacyjnych i społecznych, Twoje dziecko nabywa także poczucia niezależności i pewności siebie. Jego zdolność rozumienia stale się rozwija, w związku z czym może zacząć wypowiadać kilka słów w odpowiedzi, zaczynając od prostych słów związanych z gestami, na przykład „pa“ na pożegnanie. Rozmowa może również stać się bardziej interesująca. Wzmacniaj komunikację werbalną swojego dziecka poprzez aktywne słuchanie, rozumienie i reagowanie na próby mówienia. Często czytaj na głos, teatralnie naśladując różne głosy i dźwięki. Pozwól dziecku przewrócić kartkę, gdy będzie na to gotowe. 

Dlaczego żywienie jest ważne? 

Żywienie na wczesnych etapach życia dziecka jest powiązane z jego efektywnością w późniejszych latach. Zadbaj o zabezpieczenie zdrowia i rozwoju poznawczego swojego dziecka, zapewniając mu zbilansowaną dietę złożoną ze zdrowych produktów.

Enfamil Premium 2, mleko następne, jest odpowiedni dla niemowląt w wieku od 6. do 12. miesiąca życia, jako element zróżnicowanej diety. Zawiera specjalną mieszankę DHA, żelaza, wapnia, cynku i witamin, wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka:
  • Enfamil Premium 2 to pierwsze mleko modyfikowane dla niemowląt z poziomem 0,3% DHA (Omega 3), który wspomaga prawidłowy rozwój wzroku Twojego dziecka do 12 miesiąca życia. Poziom ten został potwierdzony przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jako poziom przyczyniający się do prawidłowego rozwoju wzroku u niemowląt.
  • Żelazo przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych.
  • Wapń i witamina D są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.
  • Cynk przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Ważna informacja: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Wprowadzenie mleka modyfikowanego do diety dziecka powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem. Dobrze się zastanów, zanim podejmiesz decyzję o zaprzestaniu karmienia piersią, może być ona trudna lub niemożliwa do odwrócenia. Wprowadzenie częściowego karmienia butelką może, z kolei, zredukować ilość Twojego pokarmu. Rozważ też korzyści finansowe związane z karmieniem piersią przed podjęciem zmiany sposobu karmienia swojego dziecka.

 

Referencje:
  1. EP: Rozporządzenie Komisji (UE) nr 440/2011 z dnia 6 maja 2011 r.
  2. DHA: Do uzyskania tego efektu potrzebne jest 100 mg DHA dziennie.
  3. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 957/2010 z 22.10.2010 r.
  4. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 983/2009 z 21.10.2009 r.
  5. EFSA 2014 0109_FR