Mleka modyfikowane dla niemowląt są dostępne w formie proszku lub w postaci gotowego płynu.

 

 

Butelki

Dla swojej wygody zainwestuj w wystarczającą liczbę butelek. Na początek rozważ zakup 6 butelek o wielkości (260 ml), po jednej na każde karmienie. Początkowo ich objętość będzie nieco za duża, ale dla trzymiesięcznego maluszka będą już idealne. Zanim kupisz wszystkie butelki, poeksperymentuj z kilkoma rodzajami.

Smoczki

Smoczki są dostępne w wersji lateksowej lub silikonowej. Ich otwory mają różną wielkość, która decyduje o szybkości wypływania mleka. Wybierz taki poziom przepływu, który jest odpowiedni dla Twojego dziecka. Młodsze dzieci mogą lepiej radzić sobie ze smoczkiem o mniejszym tempie przepływu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów smoczków; możesz kupić kilka, aby zobaczyć, które preferuje Twoje dziecko. Pamiętaj również o okresowym sprawdzaniu smoczków, aby upewnić się, czy działają prawidłowo. Wyrzucaj stare, pęknięte lub posklejane smoczki. 

Sterylizowanie sprzętu

Wszystkie elementy wyposażenia służącego do karmienia dziecka muszą być sterylizowane. Butelki, smoczki i inne akcesoria do karmienia wymagają czyszczenia i sterylizowania przed każdym karmieniem w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania lub biegunki u dziecka.