Sprawdź, co można zrobić, jeżeli Twoje dziecko wydaje się być marudne podczas karmienia.

 

 

 

Niektóre dzieci w porze karmienia płaczą i są niespokojne. Jeżeli karmisz piersią, może się okazać, że w uspokojeniu maluszka pomoże zmiana sposobu jego trzymania. Poproś o radę lekarza pediatrę lub doradcę laktacyjnego.

Grymaszenie Twojej pociechy może sygnalizować, że być może jakiś składnik Twojej diety mu nie odpowiada. Niektóre składniki Twojego pożywienia przenikają do pokarmu w ciągu kilku godzin, inne nawet po 24 godzinach. Ponieważ każde dziecko jest inne, składniki diety mamy, mające niekorzystny wpływ na inne dzieci nie będą przeszkadzały Twojemu maluszkowi. Możesz jednak rozważyć wyeliminowanie ze swojego menu nabiału, czekolady, soków owocowych, słodzonych napojów gazowanych i niegazowanych oraz płynów zawierających kofeinę.

Jeżeli to nie pomoże, spróbuj notować, kiedy u Twojego maleństwa pojawia się płacz, być może zauważysz jakakolwiek prawidłowość. Czasami płacz dziecka podczas karmienia może być objawem refluksu, będącego stosunkowo częstym zjawiskiem u niemowląt. Porozmawiaj o tym z lekarzem pediatrą, aby uzyskać dodatkowe informacje i porady.