image description

Co zmienia Lipil?

W 2004 roku firma Mead Johnson Nutrition i marka Enfamil wprowadziły nowe mleko modyfikowane dla niemowląt,

które zmieniło dotychczasowe zapatrywania rodziców na żywienie niemowląt. Nowy produkt został nazwany Enfamil Premium 2 z Lipilem.

Czym jest Lipil?

Lipil to nazwa unikalnej mieszanki kwasów tłuszczowych DHA (kwas dokozaheksaenowy)/ omega 3 i ARA (kwas arachidonowy)/ omega 6, które naturalnie występują w mleku matki. Badania wykazały, że DHA (omega 3) należy do składników odżywczych o niezwykle istotnym znaczeniu dla rozwoju mózgu i wzroku dziecka.    

Lipil zawiera DHA/ARA w ilościach i proporcjach wzorowanych na mleku matki i zgodnych z zaleceniami ekspertów.

Wyłącznie Lipil stanowi gwarancję zawartości DHA zgodnej z naukowymi zaleceniami.

 

» Powrót do góry

Dlaczego dodajemy Lipil do mleka modyfikowanego dla niemowląt?

Rozwój niemowlęcia to znacznie więcej niż prawidłowa waga i wzrost. Podczas rozwoju kształtuje się również mózg, siatkówka oka i cały układ nerwowy dziecka.

Badania naukowe wskazują, że ze względu na gwałtowny rozwój mózgu w pierwszym roku życia dziecka korzystne jest podawanie niemowlętom w tym okresie DHA i ARA z dodatkowych źródeł. Dzieci czerpią DHA i ARA z organizmu matki w czasie ciąży, a po urodzeniu otrzymują je w mleku kobiecym.

Mając to na uwadze, firma Mead Johnson Nutrition opracowała specjalną mieszankę kwasów tłuszczowych pod nazwą Lipil i jako pierwsza w 2004 r. dodała ją do mlek modyfikowanych dla niemowląt, wprowadzając na rynek Enfamil Premium z Lipilem.

» Powrót do góry

Jakie są zalety Lipilu?

Eksperci są zgodni co do powszechnie znanych korzyści płynących z naturalnego karmienia niemowląt. Mimo to niektóre mamy nie chcą lub nie mogą karmić piersią bądź decydują się na dokarmianie dziecka mlekiem modyfikowanym. Teraz mają do dyspozycji Enfamil Premium z Lipilem o zawartości najważniejszych składników odżywczych istotnych dla zdrowia oraz rozwoju mózgu i wzroku dziecka wzorowanej na mleku matki. Enfamil Premium z Lipilem  jest idealny jako uzupełnienie lub alternatywa dla mleka matki, a także w okresie rozszerzania diety niemowlęcia.

Dodatkowo wyniki najnowszych badań klinicznych wskazują, że spożywanie kwasów tłuszczowych w ilościach i proporcjach przyjętych w Enfamil Premium z Lipilem wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego w najważniejszym okresie pierwszych trzech lat życia.

(według Birch EE i wsp., opublikowano w WCPGHAN 2008-Abstract P0833)

Enfamil Premium 2 został opracowany z myślą o dostarczeniu wszystkich potrzebnych dziecku składników odżywczych, witamin i składników mineralnych (w ilościach zalecanych przez ekspertów), wspomagających prawidłowy wzrost i rozwój w najważniejszym okresie życia.

» Powrót do góry

Gdzie można kupić Enfamil z Lipilem?

W Polsce mleka z linii Enfamil są dostępne w najlepszych aptekach, drogeriach Rossmann a teraz także w hipermarketach TESCO. Enfamil jest dostępny w sprzedaży w ponad 60 krajach świata.

Aktualnie istnieje kompletna gama mlek modyfikowanych dla niemowląt Enfamil z Lipilem. Ponieważ każde dziecko zasługuje na dobry start w życie.

» Powrót do góry

Czy korzystne działanie Lipilu udowodniono naukowo?

Na przestrzeni minionych 10 lat przeprowadzono ponad 20 badań nad skutecznością mlek modyfikowanych dla niemowląt wzbogaconych DHA i ARA.

Firma Mead Johnson Nutrition jako pierwszy producent odżywek dla niemowląt otrzymała pozytywną opinię naukową European Food Safety Authority*

EFSA* orzekła, że wyniki badań nad skutecznością Lipiluo zawartości 0,3% DHA dowodzą prawdziwości twierdzenia o korzystnym wpływie tej substancji na rozwój wzroku niemowląt.

* Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, ang. European Food Safety Authority) to niezależna Agencja Europejska, zatrudniająca wysoko wykwalifikowanych specjalistów, których zadaniem jest weryfikacja naukowych podstaw oświadczeń dotyczących zdrowotnych właściwości produktów żywnościowych.

» Więcej informacji na temat korzyści płynących z podawania Lipilu

» Powrót do góry